Moda na studniówkę: Najpiękniejsze suknie i garnitury dla maturzystów

Flamenco dancer with red dress showing her shoes. Typical Spanish costume specifically from the region of Andalusia.

Matura to nie tylko egzamin, ale i okazja do świętowania. Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z ukończeniem szkoły jest studniówka. W tym dniu każdy chce wyglądać jak najlepiej. Suknie i garnitury są tu niemalże obowiązkowe. W poniższym artykule przedstawiamy największe trendy w tej kwestii.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dla wielu maturzystów wybór idealnej sukni lub garnituru na studniówkę to prawdziwe wyzwanie. Nie chcemy przecież wyglądać tak jak wszyscy. Na szczęście na rynku dostępne są dzisiaj bardzo oryginalne i nietuzinkowe stroje. Jednym z ciekawszych trendów w tym roku są nowoczesne suknie i garnitury w klasycznych krojach. Proste, eleganckie i minimalistyczne wzory cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem.

Błysk, a może czerń?

Podczas studniówki warto pokazać się odrobinę w innej odsłonie niż zwykle. Błyszczące suknie i garnitury dodają nam pazura i sprawiają, że nabieramy pewności siebie. Tego typu stroje mogą jednak przysporzyć problemów przy wyborze dodatków i stylizacji. Jeszcze większą odwagę mogą mieć osoby wybierające czerń. Klasyczna elegancja nigdy nie wychodzi z mody.

Długie czy krótkie?

Długość sukni to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze stroju studniówkowego. Długa i elegancka suknia zawsze będzie kojarzyć się z wysoką klasą i szykiem. Dłuższe suknie są także komfortowe w noszeniu i pozwolą nam czuć się swobodnie. Na uwagę zasługują też krótsze sukienki, które nieraz są bardzo oryginalnym dodatkiem do naszej stylizacji.

Kolorowe detale i akcesoria

Jeśli decydujemy się na klasyczny, stonowany strój, warto zdecydować się na jeden lub dwa kolorowe elementy zarówno w przypadku sukni, jak i garnituru. Kolorowe dodatki pozwolą nam się wyróżnić i stanowić o unikatowości naszej stylizacji. Kolory będą dobrze wyglądać zarówno w postaci akcesoriów (butów, torebki, krawata), jak i dekoracji sukni czy garnituru.

Podsumowanie

Wybierając strój na studniówkę, warto kierować się swoim stylem i gustem. Moda na studniówkę jest bardzo zróżnicowana, ale wciąż zwraca się uwagę na klasyczne i eleganckie kroje. Trendem są suknie o minimalistycznych wzorach, nowoczesne garnitury i świetlistość, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać się w stroju bardziej oryginalnym. Najważniejsze, aby dobrze się czuć i cieszyć z wyjątkowej okazji, jaką bez wątpliwości jest studniówka.