Jak zrobić tęczę na ścianie

rafatar / Pixabay

Każda mama zastanawia się w jaki sposób ozdobić pokój swojego maluszka. Staramy się być coraz bardziej kreatywne a tym samym poszukujemy coraz to nowych rozwiązań i pomysłów. Odchodzimy już od popularnych rozwiązań, które zmieniają się z każdym sezonem. A jeśli chcesz, żeby pokój twojego maluszka był pełen barw, to warto pomyśleć o stworzeniu na jego ścianie bajecznej tęczy. Dzisiaj powiemy sobie, jak ją wykonać.

Jak zrobić tęczę na ścianie

Jeśli pracę ręczne są twoja domena to stworzenie pięknej tęczy na ścianie wymaga od ciebie jedynie wykonania poprawek na ścianie, zaszpachlowanie ewentualnych dziur, wyrównanie koloru i zagruntowane, żeby miejsce naszej pracy było idealnie przygotowane. Wówczas możesz spokojnie wziąć wałek czy pędzel i stworzyć piękna tęczę, jednak jeśli masz z tym problem to Warto poszukać ciekawych sztuczek, które ułatwią ci to zadanie.
Oczywiście możesz wykorzystać specjalne próbniki do sprawdzania, jak będzie wyglądać farba na twojej ścianie. Warto wybrać te, które w zestawie mają malutki wałeczek. W ten sposób z łatwością zaaplikujesz farbę na wcześniej narysowanym wzorze. W ten sposób nie musisz kupować zbyt dużo farby i innych akcesoriów, a i tak z łatwością wykonasz swój projekt.
Możesz to jednak zrobić również za jednym pociągnięciem ręki. Sprytnym patentem jest wykorzystanie w tym celu gąbki. Warto ją najpierw przykleić do twardej deseczki, żeby móc pewniej wykonać wzór tęczy na ścianie. Następnie na gąbkę nanieść wszystkie barwy tęczy i nie przejmuj się, że na granicy poszczególnych barw farba się odrobinę miesza. Da to jeszcze lepszy efekt. Następnie przyłóż tak przygotowaną gąbkę do ściany, na której ma być tęcza i wykonaj łuk jednym, ale zdecydowanym pociągnięciem. W ten sposób otrzymasz jednolitą i piękna tęczę na ścianie bez większego wysiłku.
Jak widać wykonanie kreatywnej dekoracji na ścianie pokoju dziecięcego. Wbrew pozorom nie musi to być trudne do wykonania zadanie, wystarczy się do niego odpowiednio przygotować.