Moda na garnitury: Klasyka męskiego ubioru

Young charming asian woman in black hat holding takeaway coffee and mobile phone, looking aside while walking on street outdoor

Garnitur jest symbolem elegancji i szyku od wielu lat. Mężczyźni noszą go na specjalne okazje, spotkania biznesowe, a także na co dzień, gdy chcą wyglądać bardzo dobrze. W ostatnim czasie moda na garnitury wróciła na piedestał, a męska moda doczekała się wielu nowości. W tym artykule omówimy, dlaczego garnitur jest klasyką męskiego ubioru, jakie są najmodniejsze połączenia kolorów i wzorów, jak dobierać koszule i dodatki oraz jakie trendy związane z garniturami obowiązują w roku 2021.

DLACZEGO GARNITUR JEST KLASYKĄ MĘSKIEGO UBIORU

Garnitur kojarzy się z elegancją, ale to nie jedyna jego zaleta. Jest uniwersalny i pasuje do różnych okazji, zarówno tych oficjalnych, jak i codziennych. Dzięki temu, że składa się z kilku elementów, można go różnorodnie stylizować, dodając lub zmieniając dodatki. W garniturze czujemy się dobrze i pewnie, co pozytywnie wpływa na nasze zachowanie i samoocenę. Dodatkowo, garnitur jest też wygodny, ale tylko pod warunkiem, że zostanie dobrze dopasowany do sylwetki.

NAJMODNIEJSZE POŁĄCZENIA KOLORÓW I WZORÓW

Garnitur w tradycyjnym wydaniu składa się z marynarki, spodni oraz koszuli. Marynarka powinna być zawsze zapięta, a spodnie powinny mieć delikatny fałd. W ostatnim czasie męska moda została wzbogacona o nowe trendy, które pozwoliły na eksperymentowanie z kolorami i wzorami. Modnym rozwiązaniem jest połączenie klasycznej, granatowej marynarki z jasnymi spodniami, np. w kolorze ecru lub beżu. Warto też postawić na marynarki w pepitkę lub kratkę. Ciekawym połączeniem będzie też garnitur w kolorze butelkowej zieleni lub szarym z koszulą w kolorze morskim.

JAK DOBRAĆ KOSZULĘ I DODATKI

Koszula to kluczowy element w zestawieniu z garniturem. Warto postawić na jasne kolory, np. biel, ecru, róż, niebieski lub delikatną kratkę. Koszulę można też dobrze skomponować z marynarką, dobierając takie same kolory guzików i kamizelek. Jeśli chodzi o dodatki, to mężczyzna powinien mieć w szafie kilka par eleganckich butów, np. oxfordy czy derby oraz kilka dobrze dobranych krawatów. Władający dodatkami mężczyźni docenią też inwestycję w dobrze spasowany krawat lub poszetkę.

TRENDY ZWIĄZANE Z GARNITURAMI

W roku 2021 męska moda skupia się głównie na klasyce. Na topie są ciemne kolory, zwłaszcza granatowy, ciemnozielony i czarny. Garnitury z lamb wełu nosimy na co dzień, a wełnę lub jedwab rezerwujemy na wieczorowe okazje. Króluje także styl retro, co oznacza zarówno fason garnituru (wyraźny guzik, opadająca ramiona) jak i jego kolorystykę. Warto też zwrócić uwagę na garnitury z klasycznym kratowaniem.

PODSUMOWANIE

Garnitur męski to klasyka i symbol elegancji, który świetnie sprawdzi się na różnych okazjach. Warto pamiętać, żeby garnitur był dobrze dopasowany do sylwetki, a kolory i wzory były świadomie łączone. Dobór koszuli i dodatków ma znaczenie, dlatego warto mieć w szafie kilka krawatów i par eleganckich butów. Moda męska doczekała się wielu nowości, jednak w roku 2021 króluje klasyka, retro i garnitury w ciemnych kolorach.