Piercing ucho rodzaje: Popularne rodzaje piercingu do ucha

Piercing ucha – popularne rodzaje piercingu do ucha

Piercing ucha, zwany także piercingiem usznym lub nausznym, to jedna z najczęściej wykonywanych form piercingu. Jest to również jeden z najstarszych i najbardziej popularnych sposobów na ozdobienie ciała. W dzisiejszych czasach każdy może wybrać odpowiedni rodzaj piercingu do ucha, który będzie mu odpowiadał pod względem estetyki i wygody. W tym artykule przedstawimy popularne rodzaje piercingu do ucha oraz informacje dotyczące ich wykonywania, pielęgnacji i cen.

 1. Tradycyjny otwór w uchu
  Tradycyjny otwór w uchu jest najbardziej popularnym rodzajem piercingu. Polega on na przekłuciu ucha w dolnej części płata usznego za pomocą igły. W tym przypadku można wybrać właściwie każdy rodzaj kolczyka. Cena takiego przekłucia waha się w granicach 20-80 zł, w zależności od salonu i wybranej biżuterii.

 2. Helix
  Helix to rodzaj piercingu, który wykonywany jest na łuku przylegającym do ucha. Oparta jest na przekłuciu o średnicy około 1,2 mm. Kolczyki można ustawić pod różnymi kątami, co umożliwia stworzenie wielu różnych stylizacji. Cena przekłucia helixa wynosi około 60-100 zł.

 3. Daith
  Piercing daith to przekłucie w chrząstce ucha, blisko kanału słuchowego zewnętrznego. Jest to jedno z bardziej bolesnych przekłuceń, ale wynikający z niego efekt jest imponujący. Kolczyk nazywany jest “sercem”, ponieważ przypomina kształtem ten organ. W przekłuciu używa się zazwyczaj kolczyków łukowanych. Cena przekłucia daith wynosi około 80-120 zł.

 4. Tragus
  Piercing tragus to przekłucie w chrząstce, która oddziela ucho od policzka. Kolczyki do tragusu są zazwyczaj małe i ozdobione kamieniami lub kryształami. Cena przekłucia tragusu wynosi około 60-100 zł.

 5. Rook
  Rook to przekłucie w miejscu, gdzie chrząstka ucha krzyżuje się z małżowiną uszną. Uznawany jest za jedno z trudniejszych przekłuceń, ale jeśli jest wykonywany przez doświadczonego specjalistę, to nie powinien stanowić większego problemu. Popularne kolczyki do rooka to łukowate kolczyki, klipsy i kolczyki w kształcie kół. Cena przekłucia rooka wynosi około 80-120 zł.

Podsumowując, piercing ucha to sposób na wyrażenie swojego stylu i wyeksponowanie osobowości. Wybierz jeden z powyższych rodzajów piercingu do ucha, który najbardziej Ci odpowiada. Jednakże, przed wyborem konkretnego typu piercungu, należy zawsze skonsultować się z profesjonalistą i wybrać odpowiedni salon, w którym przeprowadzane będą zabiegi. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji i higienie, aby zapewnić sobie zdrowe, estetyczne i pozbawione komplikacji przekłucie.