Długie sukienki są praktyczne – rajstopy ciążowe. Długie modne sukienki

ConexaoCabeca / Pixabay

Ciąża to nie powód, by w tym czasie rezygnować z ulubionych elementów stroju. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać. Muszą być przede wszystkim wygodne, by ich noszenie było komfortowe dla przyszłej mamy.

Bardzo często przyszłe mamy w zaawansowane ciąży rezygnują z noszenia spodni na rzecz legginsów i rajstop. Są one bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do sylwetki. Na rynku dostępne są modele, które mają dodatkową zaletę – podtrzymują ciążowy brzuszek. Rajstopy ciążowe dostępne są w wielu grubościach: od grubych i ocieplanych po cienkie, niemal niewidoczne na nodze. Od indywidualnych preferencji przyszłej mamy zależy, po które sięgnie.

Od przyszłej mamy zależy również, czy do rajstop założy spódnicę, czy skuszą ją długie modne sukienki. Te drugie mogą być o tyle wygodne, że nie trzeba z nimi martwić się o to, że podniesie się zbyt wysoko. Nie ma tez obawy, że w momencie, gdy ciążowy brzuszek urośnie, zrobi się zbyt kusa, by ją nosić. Dodatkową zaletą długiej sukienki jest to, że można pod nią ukryć spuchnięte nogi, które często dokuczają ciężarnym kobietom i są jednym z ich kompleksów.