Jak dobierać kolory w ubiorze: Praktyczny przewodnik

A lot of different clothes hanging in a wardrobe

Od wyboru kolorów w ubraniu zależy postrzeganie nas przez innych ludzi, dlatego warto poświęcić chwilę na dobór odpowiednich barw, które pozwolą nam wyglądać elegancko i stylowo. W tym artykule przedstawiamy praktyczny przewodnik, jak dobierać kolory w ubiorze, który przyda się każdemu, kto chce wyglądać modnie.

 1. Kolor a typ urody
  Dobierając kolory w ubiorze, należy wziąć pod uwagę swój typ urody. Osoby o ciepłych odcieniach skóry najlepiej wyglądają w kolorach z palety ziemi, ciepłych brązach, pomarańczach i ceglastych odcieniach. Natomiast osoby o chłodnej palecie barw skóry najlepiej wybierają kolor błękitny, fioletowy, granatowy lub czerwony.

 2. Kolor a okazja
  Kolor ubrania warto dostosować do okazji, na którą się ubieramy. Na spotkania biznesowe najlepiej wybierać stonowane kolory takie, jak granaty, szarości i beże. Na wieczorne wyjścia możemy postawić na bardziej wyraziste kolory, np. czerwień, fiolet czy zieleń.

 3. Kolor a styl
  Styl, jaki prezentujemy w codziennym ubraniu, również jest zbliżony do naszych upodobań dotyczących koloru. Osoby nieśmiałe preferują kolory stonowane, np. beże i szarości, podczas gdy bardziej odważne osoby postawią na odcienie czerwone, żółte lub zielone.

 • Kolor i jego znaczenie
  Każdy kolor ma swoje znaczenie i wpływa na nasze samopoczucie. Oto lista kilku podstawowych kolorów i ich znaczenie:
 • Czerwień – symbolizuje pasję, miłość, ale także emocje i agresję.
 • Niebieski – symbolizuje spokój, wiarę, ale także smutek i melancholię.
 • Zielony – symbolizuje optymizm, nadzieję i równowagę emocjonalną.
 • Żółty – symbolizuje radość, energię, ale także zazdrość i egoizm.
 • Czarny – symbolizuje elegancję i klasykę, ale także smutek i tajemniczość.
 1. Kolor a dodatki
  Nie trzeba rezygnować z ulubionych kolorów, jeśli nie pasują nam do naszej karnacji. Wystarczy, że postawimy na dodatki – apaszki, torebki, szale czy buty – które będą kontrastowały z kolorem ubrania. Kolorowe dodatki doskonale ożywią stylizację i dodadzą jej wyrazistości.

Podsumowując, dobieranie kolorów w ubiorze jest sztuką, która wymaga trochę wprawy i cierpliwości. Warto pamiętać, że kolory mają moc wpływania na nasze samopoczucie, dlatego warto wybierać te, które dodają nam skrzydeł. Przy naszym przewodniku łatwiej będzie Wam wybrać odpowiedni kolor, który podkreśli Wasze piękno i określi styl.