Fryzury na trening: Praktyczne i modne uczesania do aktywności fizycznej

Flamenco dancer with red dress showing her shoes. Typical Spanish costume specifically from the region of Andalusia.

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna stała się częścią stylu życia. Chęć odżywiania się zdrowo, ćwiczenia, bieganie czy trening siłowy to dla wielu z nas codzienność. Nie bez znaczenia jest również sposób, w jaki prezentujemy się podczas aktywności sportowej. Dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiedni strój, ale również o fryzurę. W końcu to ona sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie na siłowni czy w klubie fitness. Poniżej przedstawiamy praktyczne i modne fryzury na trening.

 1. Warkocz
  Warkocz to jedna z najbardziej praktycznych oraz stylowych fryzur na trening. Włosy splecione w warkocz nie przeszkadzają podczas ćwiczeń, nie plączą się ani nie przeszkadzają w widzeniu. Co więcej, warkocz wygląda bardzo atrakcyjnie i daje nam poczucie zaczesania włosów. Możemy postawić na klasyczny warkocz, ale również na wersję upiętą na boku, czy pochodzącą z przodu głowy.

 2. Kok
  Włosy związane w kok, to również doskonały wybór na trening. Kok utrzymuje włosy na miejscu, nie zaplątają się ani nie przeszkadzają podczas ćwiczeń. Możemy postawić na niski kok z tyłu głowy, ale również na bardziej finezyjne wersje związane z kokiem francuskim lub bańkowym.

 • Kok francuski polega na stopniowym splataniu włosów, na każdym poziomie dodając kolejne pasma. Dzięki temu powstaje efektowny, wystający kok, który będzie się świetnie prezentować podczas treningu.

 • Kok bańkowy polega na związaniu włosów w kilka prostych, a jednocześnie efektownych ‘bań’. Możemy połączyć je w kok lub zostawić na boku.

 1. Kucyk
  Kucyk to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Podczas treningu łatwo jest zacząć się pocimy, a włosy lepią się do czoła i szyi. W takim przypadku, bardzo przydatny jest kucyk. Związany na górze głowy lub z tyłu, daje nam swobodę ruchu i ułatwia dobre widzenie podczas ćwiczeń.

 2. Odważna przednia kitka
  Fryzura, która zyskuje na popularności to przednia kitka związana blisko czoła. Włosy splecione lub związane w prostą kitkę przykładanej do czoła, to najmodniejsza propozycja na siłownię. Zapewnia odpowiednią swobodę ruchów i pozostaje na swoim miejscu nawet podczas intensywnych ćwiczeń.

 3. Naturalnie i swobodnie
  Jeśli jesteśmy fankami naturalnego, ulotnego stylu i wolimy nie tracić czasu na zawiłe fryzury, to warto postawić na swobodne kosmyki. Utrzymajmy włosy w luźnych fale lub związujmy je po prostu w luźny kucyk na boku. W takim wypadku, warto dobrze zabezpieczyć włosy opaską lub elastycznym bandażem, aby nie wpadły na twarz podczas treningu.

Podsumowując, wybierając fryzurę na trening, warto zwrócić uwagę na praktyczność i wygodę, ale również na styl i modny design. Przetestujmy różne opcje i wybierzmy najlepszą dla siebie fryzurę, która podkreśli naszą urodę i pozwoli czuć się pewnie podczas aktywności fizycznej.